Sunday, November 25, 2012

Снимка од разговорот со СИЗ

Снимка од разговорот со Ивица Димитријевиќ и Филип Станчевски од бендот СИЗ (Самоуправна Интересна Заедница) од последната епизода на "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103.
http://www.mixcloud.com/sonjaismail/60-siz-103-19112012/

Monday, November 19, 2012

СИЗ во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103 ::: понеделник 19.11.2012

Драги пријатели и слушатели, 
Со извонредна радост ви го најавувам гостувањето на Ивица Димитријевиќ и Филип Станчевски од бендот СИЗ (Самоуправна Интересна Заедница) во новата епизода на "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103.
СИЗ е прилично млад бенд кој доаѓа од Куманово. За нецела година, веќе имаат багаж како сериозен бенд со повеќегодишен стаж. Имаа одлична европска турнеја со ХаХаХа и го издадоа нивниот прв албум Responsibility за издавачката куќа Направи Заедно.
Вечер со Ивица и Филип ќе разговараме за музиката што ја создаваат, но ќе чуеме и дел од музиката која што ги инспирира и го бои нивното секојдневие. Не пропуштајте, овие момци рокаат! Се слушаме вечер, понеделник 19.11.2012, од 21-22 ч. на Канал 103.
Оnline streaming: http://radiostream.neotel.mk:8000/kanal103.m3u http://radiostream.neotel.mk/kanal103 

Monday, November 5, 2012

Реприза на радиодрамата „Пеперутка“ во „60 минути со Соња Исмаил“ на Канал 103 ::: понеделник 05.11.2012 ::: 21-22 ч.

Почитувани, задоволство ми е да ви најавам дека во вечерашното издание на „60 минути со Соња Исмаил“ на Канал 103, ќе биде репризирана радиодрамата „Пеперутка“, која својата премиера ја имаше вчера на Радио МОФ. „Пеперутка“ е авторски текст на Сашо Димовски а е во продукција на независниот театар „Театра“. Оваа лирска драма во два дела, поделена на шест пеења ја читаат Васил Зафирчев и Марија Зафирова, врз авторска музика на Тања Рибарска, која е и режисер на звучната слика. „Пеперутка“ е прва од циклусот радиодрами со кои независниот театар „Театра“ ќе ја започне својата нова сезона и ќе го промовира проектот „Секаде театар!“. Идејата на самиот проект е преку текстови на млади и нови автори да се реафирмира радиодрамата како жанр, а воедно и да се излезе од конвенционалните рамки на театарот и да се влезе во домовите на неговите љубители. 
Во вечерашното издание на  „60 минути со Соња Исмаил“ на Канал 103, ќе имате прилика да го проследите разговорот со авторот на „Пеперутка“, Сашо Димовски, како и со Марија Зафирова и Васил Зафирчев. Радио драмата е во траење од 18 минути.   
Се слушаме од 21-22 ч. на Канал 103. Стриминг во живо тука или тука.

Wednesday, October 24, 2012

Поддршка за движењето АМАН

Во знак на поддршка за движењето АМАН, го поставувам следниов банер во мојот блогрол. Сторете го и вие истото ако сметате дека поскапувањата што се под контрола на државата се неоправдани и треба да се развијат и спроведуваат транспарентни и отчетни механизми за добро владеење. Линкот на банерот е препорачливо да води кон настанот на Фејсбук, а повеќе информации за движењето има на нивниот блог Граѓанска иницијатива АМАН и на твитер преку хаштагот #АМАН.

via Развигор 

Tuesday, October 9, 2012

Снимка од радио драмата од поезија

Почитувани,
На овој линк можете да ја слушнете снимката од радио драмата од поезија "Ноќта кога требаше да се има секс", која што беше изведена во живо во понеделник 8-ми октомври, во рамките на емисијата "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103.  http://www.mixcloud.com/sonjaismail/08102012/

Monday, October 8, 2012

Радио драма од поезија во живо! понеделник 08.10.2012 ::: 21-22 ч.

Драги пријатели,
Со нескриена возбуда би сакала да ви најавам дека за прв пат, во емисијата "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, во понеделник 08.10.2012 :од 21-22 ч. ќе биде изведена радио драма од поезија во живо.
-Ноќта кога требаше да се има секс-
радио драма од поезија

8 луѓе, како и секој викенд пред и секој потоа одат во истиот клуб со една единствена мисла - вечерта да имаат секс. Дали ова ќе биде нивната среќна ноќ?


Aвтори на текстот:
Nixter
Хемеја
Димитар Соле Љубин
Миро Славски
Сања Бежовска
Александар Василиј Станојков
Ема Радончич
Владимир Муратовски

Улоги:
Маца
Александар Пешевски
Соња Исмаил
Миро Славски
Сандра Јакасановска
Александар Василиј Станојков
Хемеја
Nixter

Техничка подршка:
Александар Сандревски

Слушајте не, во понеделник 08.10.2012 :од 21-22 ч. на Канал 103. Стриминг линк за следење на програмата на Канал 103 http://radio.spodeli.org/103?play


Monday, September 24, 2012

Јован Петрушевски во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103 ::: понеделник 24.09.2012 ::: 21-22 ч.

Почитувани слушатели,
Со задоволство ви го најавувам гостувањето на Jован Петрушевски во вечерашното издание на "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103. Поводот за разговорот е неговата втора самостојна изложба на графики и цртежи која ќе биде отворена во среда 26-ти септември, во Отвореното графичко студио при Музејот на град Скопје.
Јован Петрушевски е роден во Скопје, 1985 година. Дипломира на Факултетот за ликовни уметности (2007 - 2011) во графичкиот оддел во класата на Зоран Јакимовски со модул графички дизајн. Досега има остварено две самостојни изложби и има учествувано на повеќе групни изложби во Македонија и САД. Живее во Скопје и работи како графички дизајнер.
Ве поканувам да бидете со нас во редовниот термин, од 21-22 ч. на Канал 103. За оние без радио приемник, ова е линкот: http://radio.spodeli.org/103?play

Sunday, September 16, 2012

Снимка од разговорот со Самоил Радински

Снимка од разговорот со Самоил Радински во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, од понеделник 10.09.2012 год. и преслушување на неговиот нов албум "Soul galaxy", кој е објавен за неговата издавачка куќа Логос рекордингс. http://www.mixcloud.com/sonjaismail/60-103-10092012/

Monday, September 10, 2012

Самоил Радински во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103
Почитувани,
Со задоволство ви го најавувам гостувањето на Самоил Радински во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, во понеделник 10.09.2012 од 21-22 ч. Повод за оваа радио дружба е промоцијата на неговиот нов албум "Soul galaxy", кој е објавен за неговата издавачка куќа Логос рекордингс. Самоил Радински е ДЈ/продуцент кој активно ја промовира електронската музика уште од првиот момент на нејзино појавување во Македонија. На почетоците, Самоил активната промоција ја остваруваше преку работата во сопствениот клуб САГО, потоа со отварањето и водењето на првиот клуб во Македонија за електронска музика СПУТНИК каде што и почна да работи професионално како ДЈ. Во меѓувреме работи и како промотер, водеше своја радио емисија, а редовно настапува како ДЈ низ целата земја и во странство. Самоил Радински е еден од основачите е на промотерската организација Баланс. Во неколку години живеење во Прага има настапувано во сите реномирани клубови во Чешка и на најпрестижниот фестивал Кримфилдс. Покрај работата како ДЈ тој работи и како продуцент, неговата музика е слушана, вртена и високо вреднувана од врвни ДЈ-и, продуценти и радија како Laurent Garnier, Vince Watson, Fabrice Lig, Paul Mac, BBC Radio, Future Music….итн . Една од неговите композиции е избрана и за најдобра во 2011 год од реномираното Лондонско радио Future Music. Неговата дискографската кука Логос Рекордингс во своето 4 годишно работење успеа да достигне завидни резултати во светски рамки. Слушајте не, од 21-22 ч. на Канал 103. 
Стриминг во живо на http://radio.spodeli.org/103?play

Sunday, September 9, 2012

Снимка од разговорот со Славчо Димитров од 03.09.2012

Снимка од разговорот со Славчо Димитров од Коалицијата "Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници”, по повод отворањето на архивската изложба "Нацистичкиот терор врз хомосексуалците од 1933 до 1945 г.". Изложбата ќе биде отворена на 10-ти септември 2012 год. во 20 ч. во Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија.

Monday, September 3, 2012

Разговор со Славчо Димитров по повод отворањето на архивската изложба "Нацистичкиот терор врз хомосексуалците од 1933 до 1945 г."

Во вечерашното издание на "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, понеделник 03.09.2012 од 21-22 ч., ќе можете да го проследите разговорот со Славчо Димитров од Коалицијата "Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници” по повод отворањето на архивската изложба "Нацистичкиот терор врз хомосексуалците од 1933 до 1945 г.". Изложбата која ќе биде отворена на 10-ти септември 2012 год. во 20 ч. во Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија, е во организација на организација на Коалицијата "Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници” во партнерство со КВИР Загреб, Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија, Холокауст музејот во Вашингтон и Швулц музејот од Берлин. 
Се слушаме од 21-22 ч. на Канал 103 или на http://radio.spodeli.org/103?play 

Tuesday, July 3, 2012

Снимка од 60 минути со Горан Кан - Керкез на Канал 103


Снимка од гостувањето на Горан Кан во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, од понеделник 02.07.2012 година. Преслушување на неговиот извонреден деби албум Бои и пријатен разговор.

Sunday, July 1, 2012

Горан Кан (Керкез) во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103 ::: понеделник 02.07.2012

Драги слушатели,
Со особено задоволство ви го најавувам гостувањето на Горан Кан во следната епизода на "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, во понеделник 02.07.2012, од 21-22 ч.
Горан Кан а.к.а. Керкез е музичар, dj и продуцент кој е присутен на македонската, но и светска електронска музичка сцена од 1998 година. Неговите почетоци се врзани за house музиката, за набргу потоа неговиот сензибилитет да стане поблизок на techno музиката. Со музичка продукција се занимава од 1999 година. Неговата музика се нашла на изданија на реномираните издавачки куќи Primal Force, SAF, Minisketch, Impact Mechanics, Flux, Logos, Artefact, Soul Access, Q Records... 
Повод за неговото гостување во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103 е неговиот извонреден деби албум Бои кој се појави неодамна за неговата издавачка куќа Kerkez Music.
Бидете со нас, во понеделник 02.07.2012, од 21-22 ч. на Канал 103.
Оnline streaming: http://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u and http://radio.bittshare.org/?mount=%2F103.ogg

Tuesday, June 5, 2012

Снимка од настапот во живо на Herzel & Genoveva во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103

Повелете снимка од извонредниот настап во живо на Herzel & Genoveva во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, од понеделник 04.06.2012.
Pure pleasure!
http://www.mixcloud.com/sonjaismail/60-herzel-genoveva/
Tracklist: 
01 Brown Paper Bag (Deer Remix) (unreleased) 
02 Brown Paper Bag (Shcaa Remix) (unreleased) 
03 Distant Shapes (riot riot technique) 
04 Chroma Feel (dubwax) 
05 The Mirror (other heights) 
06 No More Lies (other heights) 
07 The Safe Place (H&G's the safest edit) (unreleased) 
08 Recondite - Defuse (Herzel's State Of Flow Remix) (forthcoming on plangent records)
09 Sidechains (unreleased) 
10 Lichtraum (unreleased) 
11 The Action Of Staying (dubwax)

Sunday, June 3, 2012

Herzel & Genoveva со настап во живо во 60 минути со Соња Исмаил на Канал 103 ::: понеделник 04.06.2012 ::: 21-22 ч.

Почитувани,
Со неизмерна радост ви го најавувам настапот во живо на Herzel & Genoveva, во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, во понеделник 04.06.2012 од 21-22 ч.
Genoveva e уникатна вокалистка и продуцент од Скопје, која соработува со македонски и странски артисти кои создаваат електронска музика.
Herzel e проект на Александар Гроздановски, роден во Битола, школуван како академски фотограф во Софија, кој во моментов живее и работи во Скопје. Herzel е природен след на многу години активно слушање, пуштање и создавање музика. EP трилогијата "Maps and Thoughts" на Herzel беше издадена од македонскиот издавач Filter Label во 2011 година. Во 2012 следуваа уште едно EP за Greenfields (net label од Македонија), a најсвежи се изданијата за издавачките куќи Other Heights (Белгија) и Dubwax (Германија). 
По неколкуте настапи во април во Берлин, Herzel и Genoveva за прв пат настапија во Скопје во клубот Капан ан во рамките на Argumento вечерите.
Музиката на Herzel и Genoveva е carte blanche за нивната извонредно емотивна, искрена, пулсирачка и нова планета.
Бидете со нас, во понеделник 04.06.2012, од 21-22 ч. на Канал 103.
Стриминг во живо на http://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u или http://radio.bittshare.org/?mount=%2F103.ogg 

Monday, May 14, 2012

Снимка од 60 минути со Хипнополис на Канал 103

Снимка од гостувањето на Небојша Тодоровски и Зоран Зафировски од кумановскиот бенд Хипнополис во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103. Разговор и премиерно преслушување на нивниот надоаѓачки деби албум. Уживајте!
http://www.mixcloud.com/sonjaismail/60-07052012/

Tuesday, May 1, 2012

Sunday, April 29, 2012

Да Џака Накот во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103 ::: понеделник 30.05.2012 ::: 21-22 ч.

Почитувани, 
со неизмерно задоволство ви го најавувам гостувањето на Да Џака Накот во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103, во понеделник 30-ти мај, од 21-22 ч.
Повод за оваа радио дружба е издавањето на пакет од 10, токму така, десет албуми со наслов Божјиот прототип, кој ќе се состои од два дискови, еден во аудио формат на кој е впишан новиот материјал, додека на вториот диск во mp3 формат ќе ја има колекцијата од претходните изданија.
Ова делукс издание ќе содржи буклет со текстовите и бонус ЦД насловено "Се' под рајот" во кое се наоѓаат претходните изданија на Да Џака Накот како "Неопходно зло", "Нема повеќе тајни", "Биомеханика", "Прирачник за модерна војна"... но и многу други необјавени и ретки песни во кои што е инволвирана целата македонска хип хоп сцена од Легијата, Темната страна, па се' до Единствена опција. Новиот материјал на Да Џака Накот содржи 15 нови песни снимени во Шурикен Рекордс и Bootlegz Bassement ent. во периодот од 2010-2012 година и е во целост продуциран од Да Џака Накот и легендата на македонскиот хип хоп DJ Гоце од С.А.Ф. Како гости на албумот се појавуваат Страјк и српските хип хоп изведувачи Дон Дада и Б'вана
Во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103 ќе имате прилика за прв пат да чуете некои нови песни од лабораторијата на Џака и секако, многу повеќе детали за создавањето на ова издание.
Бидете со нас, во понеделник 30-ти мај, од 21-22 ч. на Канал 103.
Стриминг во живо на http://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u

Wednesday, April 18, 2012

Снимка од 83 минути со Сашко Костов на Канал 103

Снимка од разговорот со Сашко Костов и премиерно преслушување на неговиот нов албум Silent in the Crowd, во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103.
Тагови: љубов, музика, смеење, сакање, радио...
http://www.mixcloud.com/sonjaismail/60-103-16042012/

Monday, April 16, 2012

Премиерно преслушување на албумот Silent in the Crowd, на Сашко Костов ::: понеделник 16.04.2012 ::: 21-22 ч. на Канал 103

Почитувани, 
со нескриено задоволство ви го најавувам премиерното преслушување на албумот Silent in the Crowd, на Сашко Костов во вечерашното издание на "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103.
Во емисијата гостин ќе биде и Сашко Костов, со кој ќе поразговараме за работата и процесот на создавање на ова, за него второ долгосвиречко музичко остварување на кое работеше заедно со неговиот бенд The Waiting Waits (Славчо Пеев, Оливер Тевчев, Игор Лефтеров), а исто така има и многу гости како Антоние Аранѓеловиќ, Техамана Скендеревска, Сеад Хаџиќ, Серафедин Куртов, Игор Иванов и Антоан Курт.
Бидете со нас, од 21-22 ч. на брановите на Канал 103.
Online streaming: http://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u 

Wednesday, March 28, 2012

Снимка од 60 минути со Kimiko на Канал 103

Разговот со Kimiko од Загреб во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103. Прескокнете ги првите 15 минути бидејќи имавме технички проблеми кои не успеавме да ги надминеме, а потоа уживајте во преостанатото време :)

Monday, March 26, 2012

Kimiko во 60 минути со Соња Исмаил на Канал 103 ::: понеделник 26.03.2012 ::: 21-22 ч.

Kimiko е бенд од Загреб, Хрватска, кој веќе подолго време функционира на локалната сцена со променлив лајн-ап и музички стилови. Почнувајќи од четворочлен брит-поп состав па сè до шесточлена нојз машина, конечно се смирија како електро-поп дуо, кое го сочинуваат Lora Šuljić и Zoran Pleško. Станаа познати, свирејќи на локалните фестивали, како EXIT, Žedno Uho и VUM, а ја освоија и наградата MegaMuzika за најдобар нов настап во Хрватска во 2008 година.
По настапот во живо во рамките на емисијата Ако никој не свири на Канал 103, а пред концертот кој што ќе го имаат за скопската публика во среда во Ла Кања, во понеделник Kimiko со интервју во 60 минути со Соња Исмаил на Канал 103.
Слушајте не, од 21-22 ч. на Канал 103.
Стриминг во живо на http://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u

Monday, March 12, 2012

Ана Јовковска во 60 минути на Канал 103 ::: понеделник 12.03.2012 ::: 21-22 ч.

Драги слушатели,
Во најновата епизода на "60 минути со Соња Исмаил", повторно имам драга гостинка.
Ана Јовковска е новинарка, која со својата емисија Пулс, веќе неколку години внесува светлина во извонредно контаминираниот медиумски простор во Македонија.
Со Ана ќе поразговараме за последните непријатни случувања, напливот на национализам, говор на омраза, одговорноста на медиумите, но и за можноста и желбата да се живее заедно, да се надминат тензиите и да се понуди еден поинаков концепт за заеднички живот во општество подеднакво добро за сите негови граѓани.
Бидете со нас од 21-22 ч. на Канал 103.
Можете да не слушате на вашите радио приемници или на стриминг наhttp://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u

Monday, February 27, 2012

DJ Димитри од Чаир/Пикисипи во 60 минути со Соња Исмаил на Канал 103 ::: понеделник 27.02.2012 ::: 21-22 ч.

Почитувани,
со неизмерно задоволство ве поканувам вечер (понеделник 27.02.2012) од 21-22 ч. на 103-от мегахерц, да го проследите миксот во живо на DJ Димитри од Чаир ака Пикисипи.
Верувам дека ќе се согласите дека не е неопходно да го објаснувам ликот и делото на човекот кој е еден од најодговорните за ширењето на хип-хоп вирусот во Македонија, пред се' со С.А.Ф и Чиста Околина, но и со ТВ шоуто Хип Хоп теза, кое што се емитуваше далечната '97-ма на А1 ТВ, потоа со радио емисиите на А1 и Топ фм радио, бројните настани кои што ги организираше и секако со извонредните диџејски настапи низ клубовите во земјата и Европа. Веќе некое време Пикисипи живее и работи во Прага, но за тоа повеќе ќе ни раскаже вечер во 60 минути.
Се слушаме, од 21-22 ч. на Канал 103. За оние без класичен радио приемник, стриминг на: http://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u

Tuesday, February 21, 2012

Снимка од разговорот со Славчо Димитров и Улф Петерсон


Снимка од разговорот со Славчо Димитров и Улф Петерсон по повод изложбата Член 1 и Музеј Нестрејт, која се отвора во Скопје во среда, 22 февруари во Чифте Амам (Национална галерија на Македонија). 
И малку музика...

http://www.mixcloud.com/sonjaismail/60-20022012/

Monday, February 20, 2012

Разговор по повод изложбата Член 1 и Музеј Нестрејт ::: понеделник 20.02.2012 ::: 21-22 ч.Во најновото издание на 60 минути со Соња Исмаил на Канал 103, ќе можете да го проследите разговорот со Славчо Димитров и Улф Петерсон по повод изложбата Член 1 и Музеј Нестрејт, која се отвора во Скопје во среда 22 февруари во Чифте Амам (Национална галерија на Македонија). Член први е патувачка ЛГБТ изложба на некои од најеминентните музеи во Шведска, и нуди преглед на историскиот и современиот живот на ЛГБТ-лицата, првично поставена во Стокхолм за време на Европрајд, во летото 2008 година. Откако беше поставена на Балтик прајд во Рига, во Белград и Сараево, изложбата доаѓа и во Скопје.
Изложбата е составена од неколку помали изложбени дела, секое од нив произведено од различните музеи. Секој дел раскажува различна приказна која има заеднички предмет - ЛГБТ историјата. 
Музеите кои со свој материјал земаат учество во изложбата се: Нобел Музејот, Шведскиот Полицискиот Музеј, Шведскиот Национален музеј на технологија и наука, Шведскиот музеј на армијата, Шведскиот национален музеј на антиквитети и Шведскиот музеј на спортови.  
Изложбата е подржана и овозможена од страна на Шведскиот институт, а како главен организатор стои “The Unstraight Museum”.
Шведската изложба ќе биде проследена и со локална контрибуција која ќе се состои од две поставки: ’Сексуалноста на архивата’ и ’Емоционална архива на нехетеросексуалните искуства во Македонија’.  
Изложбата ќе биде проследена и со дводневна интернационална конференција на тема: Не/Видливо: Политичките и сексуални режими на архивата. Првиот ден од конференцијата, 23.02, ќе се фокусира на темите поврзани со ’Музеите и човековите права. Улогата и одговорностите на јавните инстититуции денес’, додека вториот дел, 25.02, ќе ги отвори прашањата за ’Национализмот,културата, историјата и сексуалноста’. Конференцијата ќе се одржи во Чифте амам, од 18.00-20.30 часот. 
Локални партнери во организацијата на настанот се: Коалицијата ’Сексуални и здравствени права на маргинализирани заедници’, Институтот ’Евро-Балкан’, Чифте амам-Национална галерија на Македонија, Амбасадата на Шведска во Скопје и Амбасадата на Шведска во Белград. 

Monday, February 6, 2012

60 минути со Соња Исмаил на Канал 103 ::: понеделник 06.02.2012


playlist:
1. Prinzhorn Dance School - Happy In Bits 
2. Prinzhorn Dance School - Seed, Crop, Harvest 
3. Prinzhorn Dance School - I Want You 
4. Prinzhorn Dance School - Turn Up The Light 
5. We Have Band - Watertight 
6. We Have Band - Where are your people 
7. Planningtorock - Living It Out (Cosmodelica Remix) 
8. Sasko Kostov & The Waiting Waits - Counting the stars 
9. Sasko Kostov & The Waiting Waits - Unscarred 
10. Tindersticks - Show Me Everything 
11. Tindersticks - Frozen

Тро нови, тро постари музики ::: 30.01.2012


playlist:
1. Radiohead - Bloom (Jamie XX Rework Part 3)
2. Air - Seven Stars
3. Matthew Dear - Headcage
4. Matthew Dear - In The Middle (I Met You There) [feat. Jonny Pierce]
5. Matthew Dear - Street Song
6. Matthew Dear - Around A Fountain
7. Red Snapper - Architectronic [The Elementz Remix]
8. Cut Copy - Sun God (Andrew Weatherall Remix)
9. Cut Copy - Sun God (Andrew Weatherall Arp Version)
10. K-X-P - Aibal Dub
11. Twin Shadow - Tether Beat

Плејлиста од 17.01.2012


1. Maybes (James Blake Remix) - Mount Kimbie
2. Serged (FaltyDL Remix) - Mount Kimbie
3. At Least (Instra:mental Remix) - Mount Kimbie
4. Carbonated - Mount Kimbie
5. Into The Cosmos - Architeq
6. Odyssey - Architeq
7. Into The Cosmos - Architeq
8. Halloween Acid - Architeq
9. The Hare - Architeq
10. The Goose That Got Away - Objekt
11. Let You - Sully
12. You Read My Cards Wrong - Red Snapper
13. Take Your Medicine - Red Snapper

Мала ноќна музика ::: понеделник 09.01.2012


playlist:
1. Glass Candy - Warm In The Winter 
2. Elite Gymnastics - So Close To Paradise 
3. Pillowtalk - Street Walker (Original Mix) 
4. Apparat - Candil De La Calle 
5. The Oscillation - See Through You 
6. The Oscillation - The Trial 
7. WhoMadeWho - Inside World 
8. Planningtorock - Living It Out 
9. PMG Kolektiv - Shtom Te Vidam 
10. The John - Pojachanje
11. The Roots - The Other Side (Feat. Bilal & P.O.R.N)

Monday, January 2, 2012

Снимка од ексклузивните (пост)новогодишни 60 минути со Зоки Бејбе

Снимка од ексклузивните 60 минути со Зоки Бејбе од 02.01.2012 на Канал 103. Pure pleasure! http://www.mixcloud.com/sonjaismail/60-02012012/

Зоки Бејбе во "60 минути со Соња Исмаил" на Канал 103 ::: понеделник 02.01.2012

Драги слушатели,
Со неизмерно задоволство би сакала да ве информирам дека традицијата продолжува. Како и лани, во првата емисија во новата 2012-та година, гостин ќе ми биде мојот драг и почитуван пријател Зоки Бејбе. 
Очекувајте внимателно подготвен музички избор, пријатен разговор и френетично смеење! Само за вас, во понеделник 02.01.2012, од 21-22 ч. на Канал 103. 


http://217.16.69.17:8000/kanal103.mp3.m3u